دوشنبه ٢٨ آبان ١٣٩٧ فارسي|English
 
ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
تهران - برج ميلاد
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

ملاقات با مدیر عامل شورای ملی فرهنگ و هنر نیجریه

ملاقات رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران باامدیر عامل شورای ملی فرهنگ و هنر نیجریه

رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با حضور در محل شورای ملی فرهنگ و هنر نیجریه با آقای اوتونبا اولوشگون مدیر عامل آن در خصوص همکاریهای مشترک و برگزاری نمایشگاه دو روزه نقاشی خط  هنرمند اعزامی از کشورمان  دیدار و گفتگو کرد. این شورا مرجع اصلی تصمیم گیری و مجری برنامه های  فرهنگی و هنری در نیجریه شناخته می شود و در اجرای برنامه های فرهنگی و هنری بین المللی با سفارتخانه های کشورهای خارجی نیز همکاری و مشارکت فعالی دارد.

در ابتدای این دیدار عظیمی نصرآباد رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران با اشاره به مسئولیت رایزنی فرهنگی کشورمان در شناساندن فرهنگ اصیل ایرانی به مردم هنر دوست نیجریه خواستار همکاری متقابل در برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری شد و برای اولین گام برگزاری نمایشگاه نقاشی خط هنرمند اعزامی کشورمان آقای راضی به مدت دو روز در محل این شورا در ابوجا را پیشنهاد نمود.

وی افزود: همانطور که استحضار دارید هنرمندان چیره دست زیادی در جمهوری اسلامی وجود دارند که در رشته های مختلف هنری به خلق آثار بدیع و ارزشمند می پردازند که بسیاری از آثار خلق شده شهرت جهانی دارند .

 رایزن فرهنگی  کشورمان همچنین اظهار داشت : باید شرایطی را فراهم کنیم که  هنرمندان دو کشور امکان تبادل تجربیات خود را به طرف مقابل پیدا کنند و این مهم با تبادل هیئت هایی متشکل از هنرمندان و دست اندرکاران امور

فرهنگی و هنری دو کشور امکان پذیر می گردد.

  درادامه  آقای اوتونبا اولوشگون ضمن تشکر از حضور رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در  شورای ملی فرهنگ و هنر نیجریه اظهار داشت: من به عنوان کسی که با هنر ملل مختلف آشنا هستم  باید بگویم که ایران مهد فرهنگ ، هنر و تمدن است و طبیعتا در دامان خود هنرمندان زیادی را تربیت کرده است.

وی افزود: با توجه به اطلاعات کسب شده آقای راضی نیز در رشته خود یکی از بهترین هنرمندان ایرانیست و ما آمادگی کامل داریم تا آثار هنری ایشان را در رشته نقاشی خط که هنری  اصیل واسلامی است در معرض دید هنردوستان ابوجا قرار دهیم و با دعوت از رسانه ها و پوشش خبری این رویداد فرهنگی اطلاع رسانی گسترده ای در سطح ملی انجام دهیم.

   وی افزود: همانطور که هنرمندان زیادی در جمهوری اسلامی ایران با خلاقیت خود آثار ارزشمند هنری خلق می کنند نیجریه نیز دارای هنرمندان با استعدادی است که آشنایی آنان  با هنرمندان ایرانی می تواند به  افزایش توان و تجربیات آنها کمک شایان توجهی کند و من امیدوارم چنین فرصتی برای آنان فراهم گردد.

آقای اوتونبا اولاشگون همچنین اظهار داشت: من و همکارانم آمادگی کامل داریم که برای شناساندن هنرهای اصیل ایرانی به جوانان و هنر دوستان نیجریه تمام تلاش خود را به کار بگیریم و در صورت امکان با تبادل هیآت های هنری بین دو کشور از تجربیات یکدیگر در ارتقای هنر ملی خود استفاده کنیم.

لازم به ذکر است مقرر گردید نمایشگاه نقاشی خط  هنرمند کشورمان استاد

راضی طی روزهای دوشنبه و سه شنبه چهاردهم و پانزدهم اسفند ماه جاری در سالن اصلی  شورای ملی فرهنگ و هنر نیجریه در ابوجا با حضور سفرای و رایزنان فرهنگی کشورهای مختلف به همراه مقامات فرهنگی کشور میزبان و هنر دوستان نیجریه  برگزار شود.

 

 


٠٤:٢٢ - 1396/12/12    /    شماره : ٧٠٠١٦٤    /    تعداد نمایش : ١٥٠



خروج




جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
بعثه مقام معظم رهبری

ایرانیان خارج از کشور

فراخوان  دومین جشنواره قصه گویی رضوی
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 157509
Visitorsofday : 30
Visitorsofpage : 291381
Onlinevisitors : 1
PageLoad : 1.8906

تصاوير ايران|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت