دوشنبه ٢٨ آبان ١٣٩٧ فارسي|English
 
ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
تهران - نمايي از بزرگراه مدرس
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   

مسائل و چشم انداز روابط نیجریه و اسرائیل

(قسمت دوم)

-

ج) اسرائیل به دنبال روابط دو جانبه با ایالت کراس ریور:

سفیر اسراییل در نیجریه اعلام داشت: دولت اسراییل مایل است با دولت ایالتی کراس ریور درخصوص ارتقاء آموزش و پرورش و تربیت رهبران آینده این کشور همکاری نماید. به گفته وی " نیجریه و اسراییل ، دارای ارزش های مشترک می باشند. " او همچنین اشاره کرد که زیارت مسیحیان نیجریه از شهرمقدس اورشلیم در اسراییل به بالابردن سطح روابط گسترده تر فرهنگی میان دو کشور کمک نموده است. از اینرو وی مشتاقانه منتظر تحقق برقراری روابط  دوجانبه با نیجریه خصوصاً ایالت مذکور می باشد.

آقای آماچی ؛ فرماندار ایالت کراس ریور ؛ نیز در مصاحبه ای اعلام داشت : سفیر اسرائیل در مورد همکاری های موجود دولت او با شرکت های اسرائیلی در زمینه امنیت و کشاورزی تأکید داشته است. وی همچنین از آمادگی دولت خود برای بهبود روابط بین دولت ایالتی کراس ریور و دولت اسرائیل خبر داد .

 

د) کمک اسراییل به نیجریه در امر مبارزه با تروریسم(2) :

اسرائیل پیشنهاد کرده است برای کمک به نیجریه در مقابله با تهدید تروریستی درآن کشور همکاری خواهد کرد.The Deputy Head of Mission of the Israeli Embassy, Mr George Deek made the announcement at a gathering in Abuja. معاون ماموریت سفارت اسرائیل، " آقای دیک جورج " -  Geroge Deek -  در یک گردهمایی در ابوجا ؛ پایتخت آن کشور ؛ در تاریخ 20 ژانویه، 2012 ، با ارائه طرح ها و نمونه هایی از تروریسم در اسرائیل ، اعلام داشت : این سفارت مایل به ارائه کمک درامر آموزش و تجهیز سازمان های امنیتی در مبارزه با تروریسم برای دولت فدرال نیجریه و شهروندان این کشور می باشد. وی افزود:  “We are willing to help Nigeria fish out and expose the aliens who are perpetrators of the heinous and inhuman acts of terrorism and the technical knowledge of how to prevent suicide bombing is intelligence because without intelligence you cannot prevent and pre-empt a suicide bomber. "ما مایل به ارائه خدمات ویژه به نیجریه  در افشای بیگانگان و عوامل داخلی آنان که عامل شنیع و غیر انسانی اعمال تروریستی  می باشند، هستیم و حاضریم ​​دانش فنی چگونگی جلوگیری از بمب گذاری انتحاری را به مراکز امنیتی نیجریه انتقال دهیم. "

ه)سفارت اسرائیل:به نمایش گذاشتن پتانسیل های اقتصادی نیجریه(3)

The Israeli Embassy in Nigeria is establishing an economic platform, as part of efforts to deepen bilateral relations between the two countries. سفارت اسرائیل درنیجریه باایجادیک پلت فرم اقتصادی، به عنوان بخشی ازتلاش برای تعمیق روابط دو جانبه بین دو کشور درصدداست تاروابط میان دو کشور را توسعه بخشد.

The platform will enable Nigerian and Israeli businessmen to meet and explore investment opportunities in both countries. این پلت فرم ، تجار نیجریه و اسرائیل را قادر خواهد ساخت تا برای دیدار و بررسی فرصت های سرمایه گذاری در هر دو کشور کوشش کنند.

This was disclosed yesterday by the new Israeli Ambassador to Nigeria, Uriel Palti, during a courtesy visit to the headquarters of The Sun Publishing Limited. سفیر اسراییل در نیجریه؛ آقای آریل پالتی – URIEL PALTI – اعلام داشت :" ما می خواهیم برای متقاعد کردن بازرگانان اسراییل و آشنایی آنان با پتانسیل هایی که در اقتصاد نیجریه وجود دارد ، نشست مشترکی را برگزار نماییم.

وی افزود : برنامه های عملی که اسراییل می تواند به عنوان طرح های توسعه برای نیجریه به مرحله اجرا در آورد ، عبارتند از: زراعت، آبیاری، آموزش و پرورش و مبارزه با تروریسم بین الملل.

او درعین حال ، صراحتاً اعلام نمود که نیجریه به عنوان یک کشور بزرگ با پتانسیل های بزرگتر، برای زنده ماندن نیازمند کمک های خارجی نیست .

وی همچنین افزود : درحال حاضر یکی از پیشنهادات ما درخصوص افزایش تعداد کنسولگری های اسراییل در نیجریه ، صرفاً به دلیل افزایش جمعیت نیجریه است که تا سال 2015 به حد انفجارآمیزی خواهد رسید . او سپس به تجربه و آلام مشترک دو کشوردرخصوص مواجه بودن باحرکات وعملیات های تروریستی و فعالیت شورشیان درهردو کشور اشاره کردوگفت:"ما دراسراییل با حزب الله و حماس مبارزه می کنیم و شما دراینجا و درنیجریه درحال مبارزه با بوکوحرام  هستید . "

سفیر اسراییل در نیجریه در پاسخ به سوالی درخصوص تعداد نیجریایی های ساکن در اسراییل ، گفت : تعداد آنان مسلم و قطعی نیست ، چرا که اطلاعات دقیقی در این خصوص وجود ندارد . اما می توانم به شما بگویم که نیجریه حداقل دارای 30 هزار زائر می باشد که به طور سالانه برای زیارت به اسراییل می روند .

او افزود :" درچهل سال پیش هیچ کس باور نمی کرد روزی پرواز مستقیم بین اسراییل و مصر انجام شود ، اما اینک با تبادل سفیران دو کشور روابط بسیارخوبی نه تنها بین دو کشور ، بلکه با همسایگان دیگر همچون اردن برقرار شده است و این امر نشانگر وجود فضای صمیمی است که بین اسراییل و اردن ایجاد شده است . ما برای امضای توافقنامه صلح با سوریه نیز در زمان پدر رییس جمهور فعلی آن کشور (1999میلادی) آمادگی کامل داشتیم ولی او در زمانیکه پیش نویس این موافقتنامه تهیه گردیده بود را بشدت رد کرد.  

 و) انجام کسب و کار در نیجریه و غرب آفریقا:

در سال های اخیر ، تجدید روابط دیپلماتیک بین دو کشور اسراییل و نیجریه ، موجب گردید بسیاری از شرکت های اسراییلی به نیجریه هجوم آورند و این امر موجبات افزایش حجم تجارت و بازرگانی میان دو کشور گردیده است و از این طریق میزان سرمایه گذاری در کسب و کار از یک نوسان نسبی و رو به بالا برخوردار گشته است . در جبهه فرهنگی نیز به نظر می رسد ترافیک یک طرفه ای از مسیحیان نیجریه برای دیدن سرزمین مقدس با تورهای اسراییلی در دست انجام است .

یکی از مهم ترین تشکیلاتی که در توسعه و گسترش روابط اقتصادی و تجاری فیمابین اسراییل و نیجریه تلاش ویژه ای دارد ،" انجمن کسب و کار نیجریه و اسراییل" است. این انجمن با برگزاری نمایشگاه های مختلف از جمله : نمایشگاه فناوری کشاورزی اعم از تولیدات زراعی و ماشین آلات کشاورزی و صنعتی ، همچنین نمایشگاه مخابرات و فناوری ارتباطات ، توانست بسیاری از فرمانداران ایالتی و سایر مقامات و مسئولان رده بالای کشور نیجریه و بازرگانان این کشور را بدنبال دستیابی برای فرصت های بوجود آمده به دیدار از اسراییل فرا خواند . اتاق بازرگانی نیجریه و اسراییل که در شهر لاگوس مستقر است ، نیز به عنوان یک مرکز حاوی اطلاعات تجاری در پیوند دادن شرکت های کوچک و متوسط دوکشور با همکاری "موسسه صادرات اسراییل " و " اتحادیه صنعتگران اسراییل" در تلاشند تا امکانات لازم برای گسترش روابط تجاری دو کشور را فراهم نمایند . (4)

توجه اسراییل به نیجریه تا حدی است ، که در جریان مبارزه با آنفلوآنزای مرغی در غرب آفریقا و ترس از شیوع آن در نیجریه به عنوان پرجمعیت ترین کشور آفریقایی ، وزارت امورخارجه     اسراییل ،تجهیزات پزشکی و محافظ های پیشرفته و مدرن به این کشور ارسال و سفیر خود در ابوجا ؛ بنام آقای "نوام کاتز" را مسئول هماهنگی در توزیع اقلام ارسالی معرفی نمود . (5)  

 ز) برگزاری مراسم جشن روابط 20 ساله با نیجریه :

سفارت اسراییل در نیجریه ، طی برپایی مراسمی در ابوجا ؛ پایتخت این کشور ، بیستمین سال برقراری روابط نوین و دوباره با نیجریه را جشن گرفت. دراین جشن ، آقای"موشه رام "؛ سفیر پیشین اسراییل در نیجریه؛ اعلام داشت :در اوایل دهه 1970 میلادی ، اسراییل نقش مهمی در توسعه و نوسازی نیجریه داشته است و او به یاد می آورد که در 1960 میلادی ،صدها نفر از کارشناسان اسراییلی در بخش های : کشاورزی ،سیستم آموزشی و موسسات پزشکی ، خدمات گسترده ای به دولت و مردم نیجریه ارائه نموده اند .وی تأکید کرد که نیجریه از روابط خود با اسراییل بهره های بسیاری برده است .

در همین مراسم ، آقای " دکتر آداکو اونولیری ویولا " ؛ وزیر امورخارجه وقت نیجریه نیز از سفارت اسراییل در آن کشور خواست تا درخصوص اعطای ویزا به نیجریه ایی ها برای انجام سفرهای زیارتی و کسب و کار به اسراییل تلاش نموده و تسهیلات ویژه ای را اعمال نمایند. (6)

1-              تلاش اسراییل و صهیونیسم بین الملل

    برای جذب مسلمانان خاورمیانه و آفریقا :

رژیم اسرائیل و صهیونیسم همواره از هولوکاست به عنوان نماد مظلومیت یهودیان جهان و ظلم و ستم به آنان با هدف مشروعیت دادن به تشکیل دولت رژیم صهیونیستی و غصب کشور فلسطین، بهره برده است.به همین دلیل تمام تلاش خود را برای بزرگنمایی و گسترش ابعاد این موضوع و نهادینه کردن آن در اذهان عمومی به کار بسته و بر این اساس در سالهای اخیر اقدامات گسترده ای را در راستای اهداف خود انجام داده است.

-         اقدامات بنیاد صهیونیستی علاءالدین(8) :

یکی از اقدامات مهم و قابل بررسی توسط "سازمان علاء الدین " تحت عنوان: ALADDIN PROJECT در راستای جذب مسلمانان خاورمیانه و قاره آفریقاست . ویژگی قابل توجه این سازمان ، استفاده از زبان های مختلف کشورهای مسلمان مانند عربی و فارسی و انگلیسی ، برای اثرگذاری بر اذهان عمومی مسلمانان است. هدف این سازمان مهندسی افکار پیروان دین مبین اسلام درجهت اهدافی مانند نهادینه کردن روایت صهیونیستی از هولوکاست ، تغییر اذهان عمومی از دشمنی با رژیم اسرائیل به حمایت از آن و جنگ روانی علیه جبهه مقاومت و ... است .

ا- برگزاری کنفرانس هولوکاست در کشورهای مسلمان:

 در آغاز سال 2010، بنیاد صهیونیستی علاءالدین با همکاری وزارت امور خارجه فرانسه اقدام به برگزاری ده کنفرانس در کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا کرد. این همایشها در قاهره، استانبول، بغداد، تونس، رباط، امان، کازابلانکا، اربیل، ناصره و بیت المقدس شرقی برگزار شد و موضوع آن، بحث در باره"آیا این یک انسان است؟"،اثرنویسنده ایتالیایی پریمو لوی بود. بنیادعلاءالدین دراین باره ادعا می کند:" پریمو لوی یک شیمیدان یهودی بود که توسط نازیها به اردوگاه مرگ آشویتس منتقل شد و خاطراتش را در این کتاب که به یکی از مشهورترین آثار ادبی قرن بیستم تبدیل شده،نقل کرده است.این همایش های دهگانه باتأکیدبراین شخصیت مهم یهودی که قربانی هولوکاست شد، فرصت نادری را برای گفت‌وگو و بحث آزاد و صریح میان مورخان وکارشناسان هولوکاست از یک سو و شرکت کنندگان مسلمان و عرب ازسوی دیگر، به وجود آورد.به گونه ای که در فضایی آکنده از احترام متقابل، طیف وسیعی از مسائل مربوط به روابط میان مسلمانان و یهودیان و نیز دیدگاه مسلمانان نسبت به هولوکاست مورد بحث و جدل قرار گرفت."

ب- کتابخانه اینترنتی:

 کتابخانه اینترنتی علاءالدین اولین کتابخانه ای است که در عین رعایت تام و تمام حقوق ناشران به طور هدفمند به کاربران امکان دانلود رایگان و کامل کتابها به زبان عربی و فارسی را می دهد. چنین کاری به موجب ترتیبات ویژه ای که مورد توافق ناشران قرار گرفته، امکانپذیر شده است. تاکنون هزاران کتاب به زبان عربی و فارسی از این کتابخانه دانلود شده است و کتابهایی مانند خاطرات آن فرانک و "آیا این یک انسان است؟" اثر پریمو لوی توجه زیادی را در میان کاربران کشورهای خاورمیانه به خود جلب کرده اند.

کمیسیون کتاب علاءالدین که تعدادی از نویسندگان و ناشران و روشنفکران سرشناس با فرهنگها و مذاهب گوناگون را به ریاست موتاپا گرد هم می آورد، هر سال فهرستی از کتابها را برای ترجمه به زبان عربی و فارسی انتخاب می کند. علاوه بر کتابهایی در باره هولوکاست یا مسائل مربوط به روابط مسلمانان و یهودیان، تعدادی از کتابهای نویسندگان مسلمان نیز برای ترجمه به زبان انگلیسی و فرانسه انتخاب می شوند تا خوانندگان غربی شناخت بهتری از جوامع و فرهنگ کشورهای مسلمان به دست آورند.

 در حال حاضر تلاش می شود با همکاری ناشران و توزیع کنندگان کتاب در کشورهای مختلف توزیع و فروش نسخه های کاغذی کتابها به بهای ارزان در خاورمیانه و شمال آفریقا صورت گیرد.

کتاب های ذیل در مورد هولوکاست به زبان های عربی و فارسی ترجمه شده است و به کتابخانه اینترنتی علاءالدین اضافه شده است :

"من آخرین یهودی ام" تربلینکا ( 1942 1943 ) اثر شیل رایشمن ( انتشارات له زارن، 2009 )

"شوآ" اثر کلود لانرمن (انتشارات فایار، 1985)

"راه حل نهایی : یک نسل کشی" اثر دانیل بلوکسهام (انتشارات دانشگاه آکسفورد، 2009)

• هولوکاست: "فراموش کردن آن غیر ممکن است" اثر آن گرانبرگ ( انتشارات گالیمار، 1995)

ج-پروژه آشویتس 2011 (فراخوان جهانی برای صلح وبردباری( :

به دعوت بنیاد علاءالدین ، یونسکو و شهرداری پاریس و با حمایت دولت فرانسه یک هیئت بلندپایه متشکل از سیاستمداران برجسته، شهرداران، روشنفکران، رهبران مذهبی و شخصیتهای دولتی در تاریخ 1 فوریه 2011 از آشویتس، اردوگاه مرگ نازی، دیدار کردند تا یک فراخوان جهانی برای صلح و مدارا و در رد همه اشکال نژادپرستی ، اسلام ستیزی و یهودی ستیزی ، بیگانه ستیزی و انکار هولوکاست و فجایع تاریخی، صادر کنند.

آشویتس نمادی از نسل کشی یهودیان توسط رژیم نازی و قتلگاه تعداد بی شماری از قربانیان دیگر است. این اردوگاه مرگ شاهدی است انکار ناپذیر بر یکی از بزرگترین جنایات علیه بشریت در طول تاریخ. آشویتس مکانی برای حافظه جمعی همه آحاد بشریت است، تا با انتقال این حافظه به نسل های جوان تر، آینده بشر از تکرار فجایع نسل کشی و کشتار و عواقب سهمگین ایدئولوژی های افراطی و زیر پا نهادن کرامت انسانی، مصون شود.

باید اذعان نمود : هدف اصلی بنیاد علاءالدین تبلیغ هولوکاست به وسیله این تیم بازدید کننده بود ، اگرچه به این امر اشاره نمی کند. در واقع این بنیادصهیونیستی تلاش می کندانکارهولوکاست راهمسان بامفاهیمی مانندبیگانه ستیزی واسلام ستیزی معرفی کرده و با این شیوه اهدف صهیونیستی خود را پنهان نگاه دارد.

د- نمایش فیلم شوآ در کشورهای مسلمان :

"فیلمی که پس از یک بار دیدن، هرگز فراموش نخواهد شد."

یک منتقد سینما فیلم تاریخی "شوآ" ساخته کارگردان بزرگ فرانسوی کلود لانزمن را چنین توصیف کرده است. " فیلم نه ساعته لانزمن یک مستند تاریخی است،اما بر خلاف سایرمستندها،دراین فیلم هیچ تصویر قدیمی گنجانده نشده وحتی دادگاه جنایات جنگی نیزنشان داده نمی شود.در عوض ،ماباتماشا وگوش دادن به شاهدان عینی- که به سه دسته تقسیم می شوند:بازماندگان ،جانیان و"بی تفاوتها" – کم کم به درک بهتری از این کشتار بزرگ می رسیم. "

شوآ در دست ترجمه به زبانهای عربی، ترکی و فارسی است و سپس در اوایل سال 2011 از کانالهای تلویزیونی مختلف پخش خواهد شد. همچنین در برخی شهرهای خاورمیانه گردهمایی هایی به همین مناسبت برگزار خواهند شد.

همچنین یک جعبه DVD حاوی نسخه کامل شوآ با زیرنویس به زبانهای ترکی ، فارسی و عربی در کشورهای مختلف عرضه خواهد شد.

ه-انتشارمجموعه کتابهایی باعنوان"یهودی و مسلمان درگذر تاریخ": 
بنیاد علاءالدین در پاسخ به پیشنهاد جمع بزرگی از مخاطبان و حامیانش در جهان اسلام و در غرب، تصمیم به راه اندازی پروژه ای برای انتشار دوازده کتاب به زبانهای عربی ،فارسی ،ترکی و فرانسه (و در مرحله بعد انگلیسی و عبری) در باره تاریخ مشترک مسلمانان و یهودیان در طول قرنهای گذشته گرفت.این کتابها که به زبان ساده وبرای استفاده عموم نوشته خواهند شد،تاریخ مختصر اما دقیق روابط مسلمانان و یهودیان درکشورهایی مانند ایران،افغانستان،مراکش،تونس ، الجزایر ، لیبی ، مصر ،سوریه، لبنان ،اسراییل، عراق، ترکیه و یمن را بازگو خواهند کرد. در اکثر این کشورها حضور چند صد ساله و گاه چند هزار ساله یهودیان به پایان رسیده است،بخش بزرگی از مردم و بخصوص نسل جوان از این بخش از تاریخ کشورشان به کلی بی اطلاع هستند.

 این پروژه به طور مشترک توسط پروفسور عبده فیلالی انصاری و پروفسور میشل ابیتبول به اجرا در می آید و یک کمیته تخصصی متشکل از مورخان، محققان و نویسندگان بر اجرای آن نظارت می کند.

و- همکاری با دانشگاه لندن :

بنیاد علاءالدین برای تبلیغ اهداف خود مشغول همکاری با دانشگاه لندن (مدرسه مطالعات شرقی و آفریقایی)-SOAS- و به دنبال ارائه امکان تحصیل در دوره های آموزشی فوق لیسانس از طریق اینترنت به کاربران در کشورهای خاورمیانه و آفریقا است. در واقع این اقدام در راستای وابسته کردن این افراد و گسترش ارتباط دست اندرکاران این سازمان با جوانان کشورهای خاورمیانه و آفریقایی و متأثر کردن اذهان آنها صورت می گیرد.

ز- برپایی دانشگاه تابستانی:

بنیاد علاءالدین هر ساله به مدت سه هفته برای دانشجویان کارشناسی ارشد اروپا، خاورمیانه و آفریقا دوره های آموزشی برگزار می کند. در این دوره ها موضوعات هدفمندی مانند علل جنگ های آینده (دعوا بر سر منابع آب، انرژی، خاک...)، نحوه حل مخاصمه، مدیریت تنوع فرهنگی و فرهنگ صلح به شرکت کنندگان آموزش داده می شود. دانشگاه تابستانی علاءالدین بر اساس شاخص های مدنظر خود به دانشجویان بورسیه می دهد. این بورسیه به دانشجویان ساکن اروپا، آفریقا و خاورمیانه تعلق می گیرد.

پنجاه و چهار دانشجو آمریکایی، فرانسوی، آلمانی، ایرانی، اسرائیلی، مراکشی، فلسطینی، اردنی، تونسی، الجزایری، سنگالی، سوری و ترکی به مدت دو هفته به مطالعه ریشه های جنگ و نسل کشی در اروپا در قرن بیستم، از جمله هولوکاست و روند صلح و آشتی و چالش ها در جوامع اروپایی امروز خواهند پرداخت.

دانشگاه تابستانی بین المللی علاء الدین دانشجویان دانشگاه های مختلف جهان را هر سال به مدت دو هفته از اروپا، خاور میانه، آفریقای شمالی و ایالات متحده آمریکا گرد هم فرا می خواند تا بدین ترتیب شناخت فرهنگ ها را ترویج دهد و از طریق آموزش و ایجاد ارتباط بین این جوانان موانع جهل را درهم شکند.

اولین ترم تابستانی دانشگاه بین المللی علاء الدین در ماه ژوئیه 2013 با همکاری دانشگاه باغچه شهیر استانبول و سازمان غیر دولتی آنادولو کولتور و تحت حمایت پارلمان اروپا و یونسکو برگزار خواهد شد. به دانشجویان اجازه خواهد داد تا علل کشتار های جمعی در اروپا در قرن بیستم را بررسی کرده و به این ترتیب چشم اندازی کلی و تاریخی در مورد مسائل داشته باشند.

موضوع برنامه سال های مورد نظر :

2013 : تجربه اروپایی

کشتارهای جمعی و تاریخ: اروپا در قرن بیستم: کشتارهای دسته جمعی و چگونگی تشکیل اتحادیه اروپا

ازجنگ تا صلح، اروپا از سال 1945

اروپای امروز: تجزیه و تحلیل انتقادی

2014: شرق و غرب: رابطه بین غرب و جهان عرب

2015: بنای پل ها: زبان، فرهنگ، موسیقی و خاطرات مشترک.... پلهایی که ما را به یکدیگر پیوند می دهد .

دانشجو:

54 دانشجو الجزایری، آمریکایی، آذربایجانی، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، اسرائیلی، ایرانی، اردنی، مکزیکی، مراکشی، فلسطینی، تونسی، سنگالی، سوری و ترک با فرهنگ و مذهب گوناگون در اولین ترم تابستانی دانشگاه علاء الدین تحت عنوان "بنای پلی بین فرهنگ ها" شرکت خواهند کرد.

اهداف:

- ترویج فرهنگ صلح و احترام متقابل در بین جوانانی که از دست اندرکاران قرن بیست و یکم خواهند بود

-ایجاد بحث و گفتگو بین دانشجویان وتقویت مهارت های ارتباطی وتعامل با افرادی که دارای فرهنگ های متفاوت اند از طریق تشکیل گروه های کاری، پروژه تحقیقاتی مشترک، وهمچنین فعالیت های گروهی.

-ایجاد شبکه ای متشکل از جوانان که در جامعه مدنی کشورهای خود فعال خواهند بود و با برگزاری کنفرانس در دانشگاه خود به تقویت گفتگوی بین فرهنگ ها خواهند پرداخت.

برنامه تحصیلی ترم تابستانی

دانشگاه تابستانی علاء الدین به طور رسمی در تاریخ 1 ژوئیه در دانشگاه باغچه شهیر در شهر استانبول افتتاح خواهد شد. مراسم افتتاحیه در ساعت 10 صبح و از 2 ژوئیه ، هر روز دو کلاس به مدت یک ساعت و نیم تشکیل خواهد شد. بعد از ظهرها و در طی تعطیلات آخر هفته سازمان غیر دولتی آنادولو کولتور کارگاه های آموزشی و تورهای گردشگری برای دانشجویان در نظر گرفته شده و مراسم اختتامیه در تاریخ 15 ژوئیه برگزار خواهد شد.

برای تشویق دانشجویان به بحث و گفتگو با هم ، آنها را در 10 گروه مختلف پخش می کنند تا باهم برروی یک پروژه تحقیقاتی مشترک کار کنند. هر گروه می تواند یک موضوع از لیست موضوعاتی که توسط استادان تعیین شده انتخاب کند و باید در پایان ترم تابستانی یک پروژه تحقیقاتی را ارائه دهد. پروژه های تحقیقاتی باید تکمیل و به هیئت ژوری قبل از تاریخ 1 اکتبر 2013 ارائه شود. گروهی که بهترین پروژه را ارائه دهد به منظور دریافت یک جایزه به پارلمان اروپا دعوت خواهد شد.

اساتید :

آرند بائوکامپر، استاد تاریخ دردانشگاه آزاد برلین-

عایشه بوگرا، استاد اقتصاد در دانشگاه بوگازیچی-

ایلمازاسمر، استاد علوم سیاسی در دانشگاه باغچه شهیر-

هوپ هاریسون، استاد تاریخ و امور بین المللی در دانشگاه جورج واشنگتن-

ریوا کاستوریانو، استاد راهنما در دانشگاه علوم سیاسی پاریس-

-دیوید کاتز، استاد تاریخ در دانشگاه تل آویو

محمد کمبیب، استاد تاریخ در دانشگاه محمد پنجم در رباط-

-آنابل لیتوزمونه، استاد علوم سیاسی و روابط بین المللی در انستیتو تحصیلات تکمیلی ژنو

-نیلوفر نقلی، رئیس دانشکده جامعه شناسی دانشگاه باغچه شهیر استانبول

-ایلبر اویتایلی، استاد تاریخ دردانشگاه گالاتاسرای استانبول

-تیودور پارفیت، استاد تاریخ در دانشگاه بین المللی فلوریدا

-آنا پاولز، رئیس دانشکده زبان در دانشگاه سوآس لندن

-ژاک سملن، استاد دردانشگاه علوم سیاسی پاریس

کمیته علمی و پژوهشی

این دانشگاه تابستانی در حال حاضر تحت نظارت کمیته علمی و پژوهشی بین المللی هدایت می شود که متشکل از کارشناسانی از کشورهای مختلف است. ریاست این کمیته بر عهده فیلسوف بزرگ مراکشی آقای عبدو فیلالی انصاری و مورخ انگلیسی، آقای تیودور پارفیت است.

عبدو انصاری، فیلسوف و اسلام شناس مراکشی، رئیس کمیته علمی و پژوهشی

تیودور پارفیت، استاد دانشگاه بین المللی فلوریدا و رئیس کمیته علمی و پژوهشی

فیلیپ بورن، مدیر موسسه عالی مطالعات و تحقیقات بین المللی در شهر ژنو

آیسن کانداس، استاد علوم سیاسی در دانشگاه بوگازیچی در شهر استانبول

فرانسین سیکورل، مدیر تحصیلات تکمیلی دانشکده زبان ها دانشگاه پاریس 3 سوربن

نیلوفرگله، جامعه شناس، مدیر تحقیقات درمدرسه عالی مطالعات علوم اجتماعی

کریستیان ایگرآئو، مدیر موسسه تاریخ معاصر

ژولیا کریستوا، روانکاو، نظریه پرداز زبان و نشانه شناسی

نیلوفر نقلی، رئیس دانشکده جامعه شناسی دانشگاه باغچه شهیر استانبول

ژاک سملن، استاد دردانشگاه علوم سیاسی پاریس

دانشگاههای همکار

دانشگاه عین شمس مصر

دانشگاه القدس در اورشلیم

دانشگاه باغچه شهیر ترکیه

دانشگاه بوگازیچی ترکیه

دانشگاه سنگال

دانشگاه محمد پنجم در رباط

آنابل لیتوزمونه، انستیتو تحصیلات تکمیلی ژن

دانشکده مطالعات شرقی و آفریقایی دانشگاه لندن

دانشگاه بین المللی فلوریدا

دانشگاه آزاد برلین

دانشگاه جورج واشنگتن (ایالات متحده آمریکا)

موسسه مطالعات بین المللی در ژنو (سوئیس)

دانشگاه عبری اورشلیم (اسرائیل)

دانشگاه نیویورک (ایالات متحده)

دانشگاه علوم سیاسی پاریس

دانشگاه تل آویو (اسرائیل)

دانشگاه منوبا ( تونس)

 

 

محمد قربان زاده آهنگری

 

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
بعثه مقام معظم رهبری

ایرانیان خارج از کشور

فراخوان  دومین جشنواره قصه گویی رضوی
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 1122
Visitorsofday : 23
Visitorsofpage : 291374
Onlinevisitors : 2
PageLoad : 1.3437

تصاوير ايران|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت